განახორციელებს თუ არა თინა კანდელაკი ტელეპროექტს საქართველოში?
რუსეთში მოღვაწე ქართველი ტელეწამყვანი თინა კანდელაკი უბრუნდება ტელეეკრანებს.
რამდენიმე დღის წინ მან "ყველა სიახლესთან" მიცემულ ინტერვიუში განაცხადა, რომ მალე ტელეკომპანია "ენ-ტე-ვე"-ზე ახალ გადაცემას წაიყვანს და არ არის გამორიცხული, მისი სატელევიზიო პროექტები მალე საქართველოშიც ვიხილოთ.
"ერთ საიდუმლოს გაგიმხელთ: დავიწყე ახალ სატელევიზიო შოუზე მუშაობა, რომელსაც დაახლოებით ორ კვირაში ტელეკომპანია "ენ-ტე-ვე"-ზე წავიყვან."
თავის მიკრობლოგში თინა უკვე აანონსებს გადაცემას სიტყვებით: "მოსახერხებელ შეკითხვებს ჩემგან ნურავინ დაელოდება!"
ტელეწამყვანი პოლიტიკურ თოქ-შოუს, სახელწოდებით "რკინის ლედის" ტელეარხ Russia Today-ს მთავარ რედაქტორთან, მარგარიტა სიმონიანთან ერთად წაიყვანს.
ახალი პროექტის შესახებ კანდელაკმა განაცხადა: "უყურეთ ჩვენს ახალ პოლიტიკურ გადაცემას "რკინის ლედის": პირდაპირი ეთერი, სრული თავისუფლება და ყველაზე საინტერესო სტუმრები! გადაცემა "ენ-ტე-ვე"-ზე კვირაობით გავა."
აღსანიშნავია, რომ 2012 წელს ტელეარხმა "ენ-ტე-ვე"-მ ერთ-ერთი ყველაზე სკანდალური ტელესივრცის რეპუტაცია მიიღო. რუსული შოუბიზნესის უამრავმა წარმომადგენელმა აღნიშნა, რომ ამ არხის ჟურნალისტების მუშაობის შედეგად ძალიან დაზარალდა. ვნახოთ, დაზარალდებიან თუ პირიქით – წინ წაიწევიან თინა კანდელაკის ახალი გადაცემის საშუალებით რუსი პოლიტიკოსები.